The Instant View Editor uses a three-column layout, so you really want to use it on a desktop screen that's wide enough. Sorry for the inconvenience.

Back to the main page »

Original

Preview

Link Preview

Issue #113

ما که در آن زمان نبودیم.

وقتی با پدر و مادر هایمان صحبت می کنیم آنها هم نمی دانند که چطور شد به این مصیبت دچار شدند؟
پدر و مادر هر دو در
جریان انقلاب علیه حکومت شاه بودند یکی چپ با گرایش اقلیت و دیگری طرفدار بازرگان و طالقانی! ولی هر دو پشیمان !


فکر نمی کنم امروز در ایران کسی از این خبر “شاه رفت “خیلی خوشحال باشد مگر همان آقایان و آقا زاده ها و دارندگان ژن خوب! که سر سفره انقلاب نشسته اند!!!

شاید در زمان حکومت شاه هم تبعیض بود ، خانواده سلطنتی امتیازات ویژه ای داشتند
ولی برای عموم مردم اینقدر محدودیت در زندگی شخصی وجود نداشت.
می توانستی آزادانه لباس خودت را انتخاب کنی ، در کشور خودت به همرا ه اعضای خانواده ات به ساحل دریا بروی و شنا کنی
به کنسرت موسیقی خواننده مورد علاقه ات بروی . ولو اینکه خواننده ، زن باشد.
والدین ما بعد از اتمام دانشگاه به سرعت کار پیدا کردند ، با همان حقوقی که می گرفتند خانه خریدند ، ماشین خریدند به راحتی برای تعطیلات به اروپا سفر می کردند .
پاسبورد ایرانی احترام داشت.
به عکس های قدیمی که نگاه می کنم مادرم شاد و سرزنده کنار خواهر بزرگم با لباس شنا در سواحل دریای خزر ... یا درعکسی دیگر از خواهرم در حال دوچرخه سواری در خیابان با لباس راحت تابستانی... انگار این عکس ها در ایران گرفته نشدند !

به ما که رسید همه چیز “ته” کشید!

آن روز های شاد و بی خیالی جایش را به اضطراب و نا امیدی و یأس داد.
تمام دلخوشی مان شده که لااقل برویم دوبی و یا ترکیه که کمی راحت باشیم!
چهل سال پیش جایگاه ترکیه و دوبی از نظر اقتصادی و اجتماعی کجا بود و الان کجا هستند؟! . ما چهل سال پیش کجا بودیم و الان کجا هستیم؟!
هم وطن محترمی که انقلاب کردید، می توانید به این سوال پاسخ دهید که در این چهل سال، ایران چه جایگاهی در جهان پیدا کرده است؟
چه رفاهی در زندگی شهروندان ایران ایجاد شده؟
با سیاست غلط ازیاد جمعیت و خودکفایی کشاورزی و سد سازی های بدون مطالعه و تخریب بی رویه منابع طبیعی و محیط زیست بلایی به سرمان آوردید که سال‌ها طول خواهد کشید که این ضایعات را جبران کنیم!
حالا می خواهید نسل ما به خاطر این بلایی که سرمان آوردید از شما تشکر هم بکنیم!
چند روز پیش مصاحبه ای در بی بی سی با فردی انجام شد به نام ابوالفضل قدیانی ، فردی با ظاهری فرتوت و چروکیده.
نمی شناسمش !
گویا نامه ای نوشته به آقای خامنه ای
ظاهرش و نحوه صحبت کردنش شبیه پاسدارهای دهه شصت است . به جای استدلال ، جدل می کند و شعار می دهد . بیشتر پر از بغض و کینه و نفرت است. به مخالفانش فحاشی می کند.
ساده لوحانه تمام مشکلات مملکت را به گردن آقای خامنه ای می اندازد و فراموش می کند که بسیاری از سیاست هایی که مردم ازآنها ناراضی هستند ، مورد تایید هر دو جناح است از جمله خودش. درک نمی کند دست هر دو جناح به فساد و دزدی و جنایت علیه ملت آلوده است. هر دو جناح ناکارآمدی شان در حل مشکلات اقتصادی ثابت شده‌است.


نامش را گوگل می کنم
می فهمم عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است، در مورد سازمانش جستجو می کنم . ظاهرا از به هم پیوستن چندین سازمان اسلام گرا در اوایل انقلاب به وجود آمده است که فصل مشترک شان رهبری آقای خمینی و گسترش و تداوم تفکر انقلابی و اصل ولایت فقیه بوده! همان اصل کذایی که مسبب مشکلات امروز ماست و مردم در خیابان علیه آن شعار می دهند ، شاید کهولت و بیماری مانع از شنیدن آن فریاد ها توسط آقای قدیانی شده است.
سازمان در تشکیل کمیته های انقلاب نقش مهمی داشته ،همان کمیته انقلابی که مجری آن اعدام ها و سرکوب صداهای مخالف آقای خمینی بوده است. از دیگر اقدامات سازمان ایفای نقش محوری در تشکیل سپاه پاسداران است . لابد ملت باید به خاطر خدمات ارزنده! سپاه در به نابودی کشاندن اقتصاد مملکت و دخالت های منطقه ای اش ، سپاسگزار بنیانگذارانش هم باشد؟!
نقش فعالی هم در سرکوب در کردستان و همچنین سازمان مجاهدین خلق داشتند . در مخالفت و حذف بنی صدر که او را جناح لیبرال می خواندند بسیار فعال بودند.

چکیده اقدامات شان لیستی است طولانی از سرکوب و ارعاب و حذف مخالفین به نفع آقای خمینی. تا دیکتاتوری تمام و کمال جمهوری اسلامی شکل امروزین خودش را بگیرد.
بعد که تمام مخالفین را قلع وقمع در کردند . به جان هم افتادند آنهم سر تقسیم غنایم!!!
بالاخره در سال های اخیر آقای خامنه ای دست بالا را گرفت و سهم بزرگتری از کیک قدرت نصیبش شد!
آقای قدیانی ! تعارف را بگذارید کنار
شما برای نسل ما چه حرف جدیدی برای گفتن دارید؟
چه راه حل جدیدی جز فحش دادن به عربستان سعودی و اسراییل و امریکا و پادشاه سابق ایران و مجاهدین دارید؟ چهل سال است که دارید به این و آن و در و دیوار و زمین و زمان فحش می دهید
جنایت پیشه ، چپاولگر ، خاندان منفور، مرتجع ، آزادى كش ، غارتگر ، جنايت كار و فاشيست....

چهل است که همین
Declined by admin
Type of issue
Submitted via the Previews bot
Reported
Jan 16, 2018