The Instant View Editor uses a three-column layout, so you really want to use it on a desktop screen that's wide enough. Sorry for the inconvenience.

Back to the main page »

Original

Preview

Link Preview

Issue #87

🌹به بهانه دی ماه ۶۵ سالگرد فاجعه کربلای چهار و پنج 🌹
✍سام منجزی

(ناگفته های جنایت بزرگ)
هر سال وقتیکه به دی ماه نزدیک می شویم حال و هوای رزمندگان طوفانی می شود. آنان با بغضی درگلو در لاک خود فرو می روند و برخی آلبوم ها کهنه را وارسی می کنند در حالیکه از دست خود و غفلت شان دل پری دارند با گوش دادن موسیقی از کرخه تا راین و بوی پیراهن یوسف، بیاد بزرگترین جنایت تاریخ دفاع مقدس در دی ۶۵ اشک می ریزند. این اشکها زمانی بیشتر می شود که خود را شرمنده شهدا و فریب خورده ملایان بدانند.

به فاجعه دی ماه ۶۵ هرگز دوست و دشمن نپرداخته است و آنرا در هاله ای از ابهام رها کردند تا حقایقش چون غواصان کف اروند و خلیج فارس در مظلومیت گم شود.

پس از ۲۹ سال از کشتار تابستان ۶۷ بحث در مورد ابعاد آن همواره از سوی بوغ های حقه باز آمریکا و انگلیس دنبال می شود و آن قدر به آن پرداخته اند که مردم رنگ پیراهن نیری، پورمحمدی، رئیسی را در آن چند روز می داند. گر چه آن عمل نیز غیر انسانی و فاجعه بود. اما در سال ۶۵ دو عملیات اشتباه از سوی سپاه صورت گرفت که هر دو فاجعه بارتر از تابستان۶۷ بودند.‌ اما هرگز از سوی منتقدان داخلی و خارجی به دی ماه سیاه پرداخته نشده است.
عملیات های که ده ها اشتباه نظامی و تاکتیکی در هر کدام نهفته بود.

یادم هست دو سال بعد از عملیات دوستی از حاج محسن پرسید چرا در آن دو عملیات آنهمه شهید دادیم و شکست خوردیم؟ آقای رضایی گفت: هر دو لو رفتند.‌ او باتعجب پرسید: هر دو؟ و حاج محسن گفت آره .‌
سردار رضایی در آن گفتگو افزود: در عملیات کربلای چهار بیش از ۹۵۰۰ و در کربلای پنج ۴۵۰۰ شهید داشتیم و می دانستیم عملیات لو رفته اما ........او یک دقیقه سکوت کرد و سپس باصدایی گرفته و بغض آلود گفت: بلاخره خواست خدا بود.
وقتیکه این جملات را یک انسان معمولی می شنود، شوکه می شود و بفکر فرو می رود.... ۹۵۰۰ شهید آنهم در یک شب؟؟؟ در صورتیکه براحتی می شد جلو فاجعه را گرفت؟
در جای دیگر سردار رضایی می گوید: به امام گفتم دشمن متوجه شده که می خواهیم عملیات کنیم اما امام اصرار بر عملیات داشتند‌. گرچه مشخص نیست این امام همان امام خمینی است یا امام های پشت پرده یعنی احمدخمینی و اکبرهاشمی که اصرار بر ادامه جنگ داشتند؟
فاجعه ای که مثل فاجعه ۶۷ نود درصد از قربانیان آن زیر بیست سال سن داشتند.

.‌1⃣ تاکنون هیچ کس نپرسیده که چگونه می خواستند عرض ۷۰۰ متری اروند را با افرادی که شنا نمی دانستند و شنا و آموزش غواصی را در مدت اندکی آموخته بودند طی کنند؟

2⃣ هیچ کس نپرسید بچه های اصفهان و همدان و لرستان قبلا در کدام دریاها شنا آموختند که گردان به گردان آنها را به اروند سپردید؟

3⃣ کسی نپرسید وقتیکه همان روزها در کوهستانها و در بالا دست باران شدیدی باریده بود و آب اروند سرعتش بیشتر شده بود چرا عملیات لغو نشد؟

4⃣ کسی نپرسید حاج محسن وقتیکه متوجه شدید عملیات لو رفته بعنوان یک فرمانده نظامی چرا مرعوب دو آخوند خونخوار شدید و با کدام منطق بچه های مردم را به مسلخ فرستادید؟

5⃣ رفسنجانی درخاطراتش میگوید وقتی شنیدم عملیات شده تعجب کردم. یعنی اینکه فرمانده شورایعالی دفاع که رفسنجانی باشند آنچنان مشغول درتهران و فارغ از جبهه بود که زمان عملیات را کلا فراموش کرده بود. اما چرا؟

ابعاد این فاجعه آنقدر زیاد است که اگر تا سال ها به آن پرداخته شود باز سوژه کهنه نمی شود. دکتر خزعلی در مصاحبه با صدای آمریکا بارها گفت: در فاجعه ۶۷ چهارهزار نفرجوان بی گناه قتل عام شد. اما در دو عملیات کربلا چهار و پنج بیش از۱۴هزار نفر شهید و جاویدالاثر و هفتاد هزارجانباز و اسیر داشته ایم.
از سوی ایران محسن رضایی جوان با غیرت می فرستاد و آن طرف عدنان خیرالله با گلوله توپ و چهار لول و دوشیکا از قهرمانان حکیم طوس پذیرایی می کرد.‌

ایمان دارم هرگاه که یک حکومت مردمی در ایران زمام کشور را در دست بگیرد بدرستی وجب به وجب آن منطقه را برای پیداکردن حقایق آن دو خیانت جستجو می کنند و بیاد دلاوران و مظلومان کربلای چهار ۶۵ ماه دی محرممان خواهد شد از ابتدا ماه حال و هوای جامعه عوض می شود. اما اکنون که کشور در اشغال خائنین است دریغ از یک اشاره کوچک به فاجعه دی ۶۵
آنان می دانند اگر به دی ماه ۶۵ اشاره کنند مردم خواهند پرسید چرا آن فاجعه رخ داد و خواهند دانست تصمیم گیرندگان خامنه ای، رفسنجانی، احمد خمینی بودند نه فرماندهان و امیران ارتش و سپاه . در آینده دی ماه را ماه حماقت روحانیون خواهند نامید که هرکجا پا گذاشتند فاجعه آفریدن و نکبت، سیاهی را به یادگار گذاشتند.

🌹🇮🇷❤️
Declined by admin
Type of issue
Submitted via the Previews bot
Reported
Dec 26, 2017